Windows 8.1, 18 Ekim’de geliyor

Anasayfa Sistem 19 Ağustos 2013 737 Okunma
Windows 8.1, 18 Ekim’de geliyor

Microsoft, kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda şekillendirilen ve diğer birçok yeniözellik içeren Windows 8.1 final sürümünün 18 Ekim’de pazara sunulacağını duyurdu.

Microsoft’un “Windows 8 ve daha fazlası” olarak tanımladığı Windows 8.1, kişiselleştirme, arama, önyüklü uygulamalar, dokunmatikkullanım, Internet Explorer 11, Windows Mağazası deneyimi ve bulut hizmetlerine bağlantı gibi konularda çok sayıda yeniliği beraberinde getiriyor. Aynı zamandakurumlar için güvenlik ve yönetilebilirlik gibi alanlarda da önemli geliştirmeler içeriyor.

 

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, Windows 8.1’in getirdiği yeniliklere dair şunları söyledi: “Windows 8.1, Windows 8 ile yeni nesilmobil çalışma ve eğlence anlayışını destekleyecek PC’lere, tabletlere, ve endüstriyel cihazlara dair vizyonumuzun yeni ve büyük bir diğer adımını temsil ediyor. Hem tüketiciler, hem de kurumlar bu alanda daha da ileriye gitmeyi talep ediyorlar. ‘Windows 8 ve daha fazlası’ olarak tanımladığımız bu sürümde gelen yenilikler, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin yanı sıra dokunmatikdeneyimin ve mobil çalışma anlayışının potansiyelini daha da geliştirmeye yönelik çok sayıda özelliği de içeriyor.”

Windows 8 kullanıcıları, 18 Ekim’den itibaren Windows Mağazası üzerindenuygulamagüncellemesi şeklinde sunulacak olan Windows 8.1 final sürümünü ücretsiz olarak indirebilecekler.

Windows 8.1’i deneyebilirsiniz

Microsoft, 18Ekim’de yayınlanacak final sürüm öncesinde Windows 8.1’in yeni özellikleriyle tanışmak isteyenler için Windows 8.1 Preview (önizleme) sürümünü kullanıcılara sunuyor. Kişisel bilgisayarınıza Windows 8.1 Preview sürümünü yüklemek isterseniz http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/preview adresindeki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz. Kurumsal kullanıcılar için Windows 8.1 Enterprise Preview sürümüne http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise adresinden ulaşabilirsiniz.

Bumerang - Yazarkafe

Share

Bir cevap yazın

Yukarı
iletişim@yetersizbellek.com