İphone Ekran Değişimi Sonrası Problem

Anasayfa Donanım 22 Ağustos 2017 1381 Okunma
İphone Ekran Değişimi Sonrası Problem

İphone diğer telefonlara oranla içerisindeki parçaların moduler olması sebebiyle kolay sökülüp parça değişimi yapılabilen telefon modeli arasında en başarılısı diyebiliriz.

Buna istinaden bende kırık olan ekranımı yurtdışından sipariş ettiğim iphone 5s ekranı ile değiştirmek istedim, daha önceleri birçok kez telefonu söküp ufak tefek sorunlarını gidermiştim ama ekran değişimi ilk kez yapıyordum.

Ekranın bağlantılarını yaptım herşeyi söktüğüm gibi topladım ve telefonu açtım ekrana görüntü geldi ama apple logosunda kalıyordu. İtunes ile bağladım recovery denedim güncelleme denedim ne yaptıysam olmadı sürekli yarıda kesiliyordu ve 9 hata kodu karşıma çıkıyordu.

Türkçe sitelerde birşey bulamadım yabancı siteleri incelediğimde sorunun ekran soketlerinin üstüne taktığımız plakalarının vidalarının yanlış takılacağından olabildiği yazıyordu vidanın boyutlarınında farklı olduğu ve doğru yerlere takılmaz ise apple logosunda kalma sorunun oluşacağını belirtiyordu. Biraz daha araştırma sonucunda hangi vidanın hangi yere takılması gerektiğini buldum ve tekrar söküp vida yerlerini değiştirmem sonucunda telefon düzgün bir şekilde açıldı. Açılmaz ise repair moda alıp itunes ile bir güncelelem kurtarma işlemi yapmanız da gerekebilir.

 

Aynı sorunla karşılaşanlar olur diye vida boyutlarını içeren bir resim paylaşıyorum.

Bumerang - Yazarkafe

Share

Yorumlar kapatıldı.

Yukarı
iletişim@yetersizbellek.com