Hesaplarınızı Tek Seferde Silin

Anasayfa Gündem, İnternet Online 31 Ağustos 2013 898 Okunma
Hesaplarınızı Tek Seferde Silin

Sosyal paylaşım sitelerinde hesabınızı kapatsanız da kapanmadığını biliyorsunuzdur. İşte bunu sizin için rahatlıkla yapan bir site var.

İnternet üzerindeki hesaplarınızı silmek kolay iş değil. Sosyal medya hesaplarınızı silmek kadar, online ticaret sitelerindeki hesaplarınız da ileride başınıza dert olabilir. Ancak, Justdelete.me isimli web sitesi, kullanıcılara, pek çok sitedeki hesaplarını silmesi için yardımcı oluyor.

Sitede hesap açan kullanıcılar, isimlerinin geçtiği URL adreslerini girerek, bu sitelerdeki kayıtlarının silinmesini sağlayabiliyorlar. Ancak Justdelete.me , her hesabı silemiyor. Siteleri, kolay, zor veya imkansız olarak kategorilendirmiş. Örneğin, Facebook, Foursquare, Dropbox ve Feedly gibi sitelerdeki hesaplarınız kolayca silinebiliyor. Dolayısıyla, Facebok’ta veya Foursquare’deki hesabınızı silmek için onlarca menü, seçenek ve emin misiniz sorgusu arasında boğuşmanıza gerek kalmıyor.   Bazı siteler ise, kullanıcının hesabının silinmesinde zorluk çıkarabiliyor. Bu siteler, zor kategorisinde listeleniyor ve garanti verilemiyor. Örneğin Amazon.com zor kategorisinde yer alıyor.

IMDB.com ve Paypal.com kolay kategorisinde yer alırken, Pınterest ve Netflix hesaplarını silmek ise mümkün olmuyor.   İnternetteki izlerini silmek ve isminin her yerde görünmesini isteyenler için kullanışlı bir web servisi olarak birgün ihtiyacınız olabilir.

Bumerang - Yazarkafe

Share

Bir cevap yazın

Yukarı
iletişim@yetersizbellek.com