Domaine katılmış Windows 10 da Microsoft Hesabı Bağlama

Anasayfa Sistem 01 Ağustos 2017 727 Okunma
Domaine katılmış Windows 10 da Microsoft Hesabı Bağlama

Domaine katılmış Windows 10 ile microsoft hesabınızı bağlayıp tüm ayaralarınızın senkron olmasını sağlayabiliyorsunuz. Windows 10 1703 sürümünü yükleyen kullanıcılar hayal kırıklığına uğradı, nedeni bilinmiyor ama domaine girmiş bir Windows 10 a Microsoft hesaplarını bağlayıp sync yapılamıyor. Aşağıdaki resimdeki gibi bir durum ile karşılaşıyorsunuz.

Windows 10’un önceki sürümlerinden 1703 e update ettiyseniz sorun yaşamıyorsunuz ama yeni kurulumda bu sorun ile karşılaşabiliyorsunuz.

Sorunun çözümü ise 1703 sürümünden önce kurulmuş bir Windows 10 üzerindeki kayıt dosyasının exportunu almak. Tabiki export alacağımız Windows 10 da Microsoft hesabınız ile giriş yapmış olmak lazım.

Benim daha önceden kullandığım Windows 10 1607 sürümlü bilgisayarımdan regedit kaydını kopyalayıp 1703 sürümlü işletim sistemime import ettim ve çalıştı.

 

1607 sürümlü bilgisayrınızdan Regediti yönetici olarak çalıştırıp ilgili yolu buluyoruz;

Mail adresinizin olduğu klasor üzerine sağtıklayıp export diyip bulunduğumuz alanın exportunu almış oluyoruz ve aldığımız bu reg uzantılı dosyayı yeni kurduğumuz 1703 sürümlü Windows 10 bilgisayarımızda çalıştırıyoruz. Çalıştırmadan önce regedit yolunu takip edip herhangi bir hesap olup olmadığını kontrol edebilirsiniz normal şartlarda olmaması gerekiyor eğer var ise zaten bağlı bir hesabınız var demektir.

Regediti çalıştırdıktan sonra bilgisayarı restart ediyoruz ve ayarlarınız senkronize olmuş oluyor.

 

Bumerang - Yazarkafe

Share

Yorumlar kapatıldı.

Yukarı
iletişim@yetersizbellek.com